post

Les infantils del Electrocor, setenes al Campionat d’Espanya

Aquesta setmana passada, del dimecres al diumenge, 32 equips varen jugar el Campionat d’Espanya Infantil Femení de Voleibol.

Un d’aquests 32 equips era L’Electrocor CV Manacor i que va tenir una destacada actuació. La primera Fase la jugaven un Grup de 4 equips i els 2 primers se classificaven per la lluita pel títol i els 2 darrers pel lloc del 17 al 32. A aquesta primera fase se jugava al millor de 3 partits.

El nostre equip va debutar amb una clara victòria per 2-0 davant el CV Haris de Tenerife. El segon partit amb el CV San José d’Almeria va ésser un poc més complicat, pero també ho vàrem guanyar per 2-0. Amb aquesta victòria i a falta del darrer partit, ja estavem classificats com a primers o segons de grup.

El darrer partit va esser amb el CV Hellín de Ciudad Real que mos va guanyar per 1-2. El Set que varem guanyar a aquest darrer partit mos va donar la primera plaça del Grup i l’aventatge de jugar els 1/8 de final amb un equip segon de grup. Aquest equip va esser el CV Pontevedra. Després de guanyar un primer Set igualat, no varem tenir cap problema per guanyar els altres 2 Sets amb claretat i classificar-mos pels 1/4 de final.

Aquesta classificació dins el 8 primers ja era un gran éxit pel nostre equip.

El rival de quarts de final va esser el potent equip del CV Alcobendas de Madrid. Encara perdre per 0-3 les nostres jugadores varen jugar a un bon nivell.

Aquesta derrota mos va dur a jugar pels llocs del 5 al 8. El primer partit ho varem jugar amb el CV Covadonga d’Asturies i ho varem perdre amb claretat.

El darrer partit era pel lloc 7 o 8 i el jugavem amb el Voleibol Ribas de Madrid. Després de perdre els 2 primers Sets amb claretat, el nostre equip va reaccionar i va aconseguir capgirar el marcador i després d’empatar a 2 Sets, va guanyar el tiebreak del cinqué Set per 15-9, aconseguint una molt meritoria septima plaça a tot un Campionat d’Espanya.

El resultats dels partits del Campionat son els següents :

Electrocor CV Manacor – CV Haris : 2-0 (25-12, 25-20).

Electrocor CV Manacor – CV San José : 2-0 (25-19, 25-22).

Electrocor CV Manacor – CV Hellín : 1-2 (25-20, 25-27, 20-25).

Electrocor CV Manacor – CV Pontevedra : 3-0 (25-22, 25-12, 25-14).

Electrocor CV Manacor – CV Covadonga : 0-3 (7-25, 17-25, 8-25).

Electrocor CV Manacor – Voleibol Rivas : 3-2 (14-25, 10-25, 25-12, 25-18, 15-9).

Enhorabona a ses jugadores i a la seva Entrenadora per aconseguir que aquest equip hagi anant millorant durant tota la Temporada com es pot veure en els resultats aconseguits :

Cinquenes clasificades a la Lliga Regular, terceres al Campionat de Mallorca, segones al Campionat de Balears i ara setenes de 32 equips al Campionat d’Espanya.